.
.
.
II. ročník Gulášobraní uspořádala dne 26. 8. 2023 v Javoříčku nezisková organizace Nové Javoříčko v čele s Martinem Vyhlídalem, a to ve spolupráci se skupinou lidí z olomouckého klubu My Networking Club (MNC) v čele s Denisou Švecovou a naší nadací. Cílem akce bylo nejen se pobavit a pochutnat si na výborných guláších, ale také pomoci znevýhodněné Sofince. Tato jedenáctiletá holčička trpí závažnými znevýhodněními a nutně potřebovala speciální invalidní vozíček, který by dokázala ovládat její rovněž znevýhodněná maminka. Ta je navíc samoživitelka a o Sofinku se musí starat celodenně.

Do soutěže o nejchutnější guláš se přihlásilo 9 kuchařských týmů. Porota hodnotila vzhled, vůni a chuť guláše, a také umělecký dojem kuchařských týmů. Z anonymního hodnocení vyšel jako vítěz tým Nadace Malý Noe ve složení Elinka a Denča Sovják, Pepíčej a Tomáš Sovják, kteří vařili pod dohledem vařečky Franty Kováře – všichni z Brodku u Přerova. Na druhém, třetím a čtvrtém místě se umístily týmy z MNC ve složení Michal Miško s rodinou, Jana Prosová, Maja Vymazalová, Renata Michels, Martina Burýšková, Petr Opravil, Štěpán Vítek. Veškeré suroviny na přípravu guláše zaplatily týmy ze svého.

Na gulášobraní zdarma vystoupily skupiny Poté Zavíráme, Střemkoš a pražský Swetřík. Tombolu, kde každá cena (dary členů MNC) vyhrávala, skvěle organizovala Denisa Švecová. Součástí akce byla i aukce, kterou výrazně podpořili srdcaři z MNC Petr Opravil a Michal Miško. Z klubu MNC ještě výrazně pomohli Martina Burýšková a Pavel Vysloužil (PR) a Dominika Peturová (grafické práce). Největší tíhu organizační i finanční však nesl Martin Vyhlídal, který do akce zapojil nejen svou rodinu, ale také tým spolku Nové Javoříčko a Bistra Javoříčko. Akce by však nemohla být tak úspěšná bez práce dalších dobrovolníků z naší nadace.

A výsledek? Všichni tito shora uvedení dobří lidé, kteří akci věnovali svůj drahocenný čas, energii i své prostředky, společně pro Sofinku získali úžasných 64 000 Kč!

Děkujeme všem lidem, kteří se akci podíleli, děkujeme štědrým návštěvníkům akce a už teď se těšíme na Gulášobraní 2024.