Dětský domov Malého Noe:

Tak jako v předchozích letech i v tomto roce byly hrazené provozní náklady dětského domova a náklady spojené se školní docházkou dětí (v roce 2021, 2022).
Letos úspěšně se vybudovala stromová školka, kde se vypěstovaly ze semínek stromky, které byly zasazené v této školce. Děti se tímto učí ekologii.

Dne 27.3.2014 jsme ve spolupráci s o.p.s. Njovu otevřeli dětský domov „Litlle Noah“ pro 12 chlapců v Katongo, Mongu district, Zambie.

Cíl projektu: Našim cílem je pomáhat dětem v Zambii, které nemají rodiče. Poskytnout jim rodinné zázemí a vzdělání, aby byli v dospělosti schopní zabezpečit vlastní rodinu. Děti budou odcházet z našeho dětského domova s výučním listem a znalostmi podnikání. Naše nadace tak v praxi naplní přísloví: „Lépe, než rybu darovat, je naučit ji chytnout.“

Koho hledáme: Pro naše chlapce hledáme v rámci projektu „Rodiče na dálku“ adoptivní rodiče. Garantujeme, že 100{d9ff515601f0896b59eb6c508ae0ba04a8a182c34847482a3ce925d43fbc63c8} darovaných prostředků v rámci projektu dostane přímo dětský domov pro výchovu adoptovaného dítěte.

Co nabízíme: Přístup k fotografiím dětí na internetu (nové min.1krát měsíčně). Vzájemnou výměnu dopisů (min.2krát ročně), včetně překladu. Naskenované výrobky a obrázky, které vytvoří „adoptované“ děti a fotky ukládány na internet (min.1krát měsíčně). Na konci každého semestru budou naskenovány vysvědčení a zaslány adoptivním rodičům. Uspořádáme společný výlet do dětského domova s návštěvou okolních přírodních krás (Viktoriiny vodopády, parky), náklady by si hradil každý účastník sám (max.1krát za 2roky).

Fotky z dětského domova si můžete prohlédnout na: http://malynoe.rajce.idnes.cz/ Více informací o projektu a našich dětech se dozvíte na facebooku https://www.facebook.com/rodiceNaDalku?ref=aymt_homepage_panel