Darinka přijela do ČR z Ukrajiny, maminka jí zemřela. Před několika měsíci utrpěla při autonehodě těžké poranění hlavy a krční páteře. Po operační stabilizaci byla s těžkou poruchou vědomí a pohybovým hendikepem převezena do Vojenské nemocnice Olomouc na oddělení Dětské následné intenzivní péče. Zde jí byla poskytnuta vysoce odborná lékařská péče.

Darinka se z kómatu probrala, naučila se znovu spontánně dýchat (bez přístrojů) a zahájila zde rehabilitace. Dnes už je plně při vědomí, mluví, pěkně ovládá ruce, sama se už bez pomoci nají a oblékne.

Pro další zlepšení jejího stavu a překonání motorického hendikepu dolních končetin jsme Darince pořídili na doporučení lékaře pojízdné křeslo se stabilizujícími prvky umožňují pohyb po místnosti. I s tímto křeslem odjede Darinka do rehabilitačních lázní a pokud se podaří dohodnout se zbytkem její rodiny, tak potom domů.

Je to smutný příběh a moc Darince přejeme, aby to byl příběh se šťastným koncem.

Moc děkujeme vám, podporovatelům naší nadace, že pomáháte i takto znevýhodněným dětem překonávat jejich hendikepy a vracet je do běžného života.

S láskou vaše Nadace Malý Noe