V banketním sálu hotelu Slavia v Brně se konalo udílení Cen Ď pro moravské kraje naší vlasti. Letos se koná již 18. ročník této akce, při které různé organizace mohou formou nominace na tuto cenu veřejně poděkovat lidem, kteří jim v jejich práci ve prospěch druhých lidí pomáhají. Cenu Ď za Olomoucký kraj získal pro rok 2018 fotograf světového věhlasu pan profesor Jindřich Štreit, kterého nominovala naše nadace za trvalou podporu a pomoc dětem se sociálním nebo zdravotním znevýhodněním. Jindro, gratulujeme!

Slavnostního předání cen se zúčastnily také děti ze školní družiny při Fakultní základní škole v Olomouci, které spolu s jejich vychovatelkou paní Hanou Spurnou nadace také na Cenu Ď nominovala. Děti namalovaly vánoční přáníčka, která pak prodávaly při dnu otevřených dveří jejich školy. Získané peníze pak poslaly na účet nadaci, aby pomohly znevýhodněným dětem. Spolu s nimi nadace nominovala také pana Kamila Tatarkoviče, Ing. Stanislava Fleka, Mgr. René Mohylu.

Všichni nominovaní postupují do celostátního kola Ceny Ď, které se letos koná ve Stavovském divadle v Praze. Doufáme, že naši sponzoři budou úspěšní i tam.