“Veronika znamená Vítězství”, nám napsala maminka ve své žádosti o nadační příspěvek pro svou dceru Veroniku. Verča se narodila se předčasně a časem prodělala mnoho operací. Nyní trpí dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a je slepá.

Verunka je moc šikovná a statečná, epilepsie je už pod kontrolou, má za sebou další operace achilovek, operaci očí, operaci obou kyčlí a poslední z října 2021 operaci obou nohou. Bojí se jít na kolínka, pohybuje se “šoupáním” po zadečku, úplně zapomněla, že se někdy sama uměla postavit.

Navštěvuje speciální základní školu, chodí na pravidelné rehabilitace, plavání, neurorehabilitační terapie, které jsou velmi finančně náročné. Když maminka požádala naši nadaci o pomoc s financováním neurorehabilitací, rádi jsme pomohli.

Maminka nám napsala: „Verunka je obrovský mazlík, smíšek, sluníčko, které dodává energii. Je úžasná. Jsem hrdá maminka, že mám tak nádhernou dceru. Bez pomoci nejsem schopna Verunce vše zajistit a jako maminka samoživitelka to mám velmi náročné. Verunka rehabilitace zvládá velmi hezky, často je slyšet smích. Pro Verunku je cvičení moc důležité, protože po operaci se bojí jít na kolínka do kleku a tím i do stoje. Vše, co uměla, se učí znovu. Cvičení dává Verunce naději, že s pomocí se opět naučí chodit a na nožičky se sama postavit. Děkuji za šanci a za naději pro Verunku. Maminka“

A my děkujeme vám, podporovatelům naší nadace, protože bez vás bychom pomáhal nemohli. Verunce přejeme hodně zdraví a štěstí a společně s maminkou věříme, že zázraky se dějí. Jen je potřeba jim jít naproti.

Tým Nadace Malý Noe