Vernisáž kreseb – naše nadace vyhlásila soutěž v kreslení dětí z dětských domovů a klokánků Olomouckého kraje na téma „Stromy dětskýma očima“. Soutěže se zúčastnily děti z deseti dětských domovů a jednoho klokánku. Porota se zastoupením odborníků na výtvarné umění vybrala první tři díla a také udělila dvě zvláštní ceny. První místo v hodnotě 15.000,- Kč získal DD Prostějov za dílo 12ti- leté Liliány. Tuto cenu darovala společnost Green ways s.r.o. Na druhém místě se umístil a cenu ve výši 10.000,- Kč získal DD Hranice na Moravě za práci 9ti-letého Lukáše a třetí místo a cenu ve výši 5.000,- Kč pro DD Emanuel vybojovala 11ti-letá Marie. Zvláštní cenu firmy Arboeka s.r.o. (sazenice stromu dle vlastního výběru) získala skupina tvůrců Adam, Kateřina, Adriana, Marie, Václav a Sandra z DD Litovel a 16ti-letá Lucie z DD Černá Voda.

Dne 20.6. se ve foye Moravského divadla Olomouc konala vernisáž všech zúčastněných prací. Vernisáže se zúčastnila paní Hana Maciuchová, která později v Mozartově sále MFO oceněným dětem předala ceny a všem zúčastněným dětem diplomy za účast v soutěži. Ceny Arboeka předal ředitel společnosti pan Stanislav Flek. V rámci kulturní části vernisáže vystoupil s písničkami pánů Suchého a Šlitra dramatický divadelní kroužek vedený panem Málkem, který vytvořil překrásnou atmosféru. O ni se však postaral již předtím pan Pavel Hekela, ředitel MDO, který celou vernisáž s velkým citem moderoval. Uměleckým vrcholem však bylo vystoupení paní Hany Maciuchové, která s naší nadací spolupracuje. Její recitace básně byla vskutku mistrovská a naprosto do děje básně vtáhla všechny přítomné. Ve druhém dějství kulturní části vernisáže paní Hana Maciuchová odpovídala na dotazy dětí a potom se jim všem podepsala na diplomy.

Celá soutěž i závěrečná vernisáž přinesla všem zúčastněným mnoho radosti a krásných zážitků. Moc děkujeme všem dětem, vychovatelům a ředitelům DD a Klokánků za účast v soutěži, paní Haně Maciuchové a panu Hekelovi za trvalou podporu naší nadace a nádherné okamžiky při vernisáži a společnostem Green ways a Arboeko za krásné ceny do soutěže a podporu naší nadace. Naše poděkování také patří panu Málkovi a dětem z jeho dramatickému kroužku.