Josífek je čtyřletý chlapeček, který trpí dětským autismem a dalšími znevýhodněními. Péče o něj vyžaduje 24hodinový dohled. Rodině pomáhá i Ranná péče, která se zaměřuje na podporu psychomotorického vývoje chlapce. Pracovníci Ranné péče s Josífkem úspěšně vyzkoušeli práci s tabletem s aplikacemi pro autistické děti a rodině doporučili pořízení tabletu.

Maminka požádala naši nadaci o pomoc a my velmi rádi pomohli. Tablet Josífkovi pomáhá ke zklidnění při cestování k lékaři nebo do školky, kterou s asistentem navštěvuje. Tablet je navíc díky velkému množství dostupných aplikací velmi dobrou pomůckou pro rozvoj jeho kognitivních dovedností.

Maminka nám za pomoc hezky poděkovala a napsala první zkušenosti:

„Josífek dělá s tabletem velké pokroky. Třeba předvádí podle tabletu, co v pohádkách dělají postavičky, třeba Maková panenka. Nebo když na tabletu vyjí vlci, vyje také! Díky tabletu dělá Josífek pokroky i v mluvení.“

Děkujeme vám, milí podporovatelé dětí v péči naší nadace, za Vaši pomoc. Díky Vám má Josífek naději, že udělá významné pokroky ve svém vývoji.

Vaše Nadace Malý Noe