stěhuje do Prahy
TISKOVÁ ZPRÁVA| OLOMOUC | 3. LISTOPADU 2008

Dražba rekordního skupinového aktu, na kterém loni
uznávaný český fotograf Jan Saudek zvěčnil 218 nahých
lidí, skončila v pondělí po půlnoci na aukčním serveru
Aukro.cz. Dílo zakoupil za 90 100 korun pražský
podnikatel. Částka zpříjemní život opuštěným dětem.

“S částkou jsme spokojeni, naším cílem bylo překonat Saudkův rekord na Aukru, tedy 75 tisíc korun. Vydražením díla pro nás skončil unikátní projekt, na jehož počátku byl odvážný nápad. Dobrý pocit umocňuje i fakt, že peníze putují na dobročinné účely,” komentoval výsledek aukce Pavel Vysloužil z pořádající agentury Strategic Consulting.
Dražba začala před týdnem s vyvolávací cenou 1 koruna, hned první den překročila hranici 40 tisíc korun. Celkem padlo 43 příhozů, poslední jen třináct vteřin před ukončením dražby. Pět minut po pondělní půlnoci byl znám vítěz i částka – 90 100 korun.

Signovanou černobílou fotografii o rozměrech 100×120 centimetrů získal pražský podnikatel Jan Štěpán. O jejím osudu má zkušený dražitel jasno. „Bude viset u bratra v realitní kanceláři,“ zmínil krátce poté, co v internetové aukci porazil virtuální konkurenci. „Bude to překvapení a zároveň dárek, bratr je v zahraničí a než se vrátí, obraz mu snad bude viset v kanceláři,“ doplnil výherce a zároveň krátce po půlnoci potvrdil pořadateli zájem dílo odkoupit.

Agentura Strategic Consulting výtěžkem z vydražení snímku podpoří nadaci Malý Noe, jejímž posláním a cílem je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče svých biologických rodičů. Nadace pomáhá dětem v Olomouckém kraji a svoje aktivity aměřuje také do zahraničí.

Největší skupinový akt v zemi vznikl dne 5. srpna 2007 za valy fortové pevnosti číslo XVII v Křelově u Olomouce. Za objektiv se postavil uznávaný český fotograf Jan Saudek a během několika minut ustavil český rekord v počtu nahých lidí na jedné fotografii. Mezi 218 účastníky skupinového aktu bylo 84 žen a 134 mužů.

Pro bližší informace prosím navštivte internetové stránky
kontaktujte:

Petr Albrecht
Strategic Consulting, s.r.o.
albrecht@consultants.cz
tel.: 776 084 647
www.consultants.cz

Jaroslav Strejček
Nadace Malý Noe
nadace@malynoe.cz
tel.: 602 715 210
www.malynoe.cz

Lenka Hanušová
tisková mluvčí, Aukro.cz
lenka.hanusova@aukro.cz
tel.: 739 917 468
www.aukro.cz