První startovací byt v Přerově dnes předala Nadace Malý Noe a tamní radnice k užívání klientovi z tamního dětského domova. Do projektu, který je ve městě vůbec prvním počinem svého druhu, vložila radnice městský byt, 130.000 Kč na jeho rekonstrukci a nadace 60.000 Kč na vybavení. Dětem, které odcházejí v dospělosti z domovů, se tak rýsuje jedna z mála možností, jak neskončit na ulici a pod částečným dohledem svých bývalých tet z dětského domova začít samostatný život.

“Jsme si vědomi toho, že legislativa nepamatuje na děti, které po skončení učilišť, středních či vysokých škol a dovršení plnoletosti nemají po odchodu z domovů kam jít. Proto se snažíme společně s vedením domovů i samosprávami měst rozvíjet projekt, který by dětem pomohl dočasně najít bydlení a umožnit jim lepší vstup do života,” řekl předseda správní rady nadace Jaroslav Strejček.

Nadace již pomohla vybudovat startovací bydlení v Olomouci a hodlá pokračovat i v dalších městech. Prostředky na vybavení přerovského bytu získala díky výtěžku z charitativního koncertu v Přerově a výsadby stromů v Libosadu Malého Noe na Čekyňském kopci nad městem. Přístup radnice byl podle Strejčka velmi vstřícný. Nadace společně s radnicí během několika týdnů vytipovala několik bytů, z kterých se vybral nejvhodnější, a za devět měsíců po první schůzce už se klient může stěhovat.