Pojďme sázet stromy! – Naše nadace ve spolupráci s městem Šternberk v průběhu loňského a letošního roku připravila výsadbu Aleje Malého Noe na začátku cyklostezky ze Šternberka do Štarnova. Po Háji Malého Noe na kopci Hradisko u Velkého Týnce se 101 stromy, Libosadu Malého Noe na Čekyňském kopci u Přerova se 129 stromy a Parku Malého Noe v Olomouci se 42 stromy tak vznikne další sad, tentokrát s 20. stromy.
Pro každý strom hledáme patrona, který si samozřejmě může svůj strom vysadit. Akce má název “Rostu se svým stromem”, neboť stromy mohou s dospěláky sázet i děti, které pak mohou svůj strom navštěvovat, pečovat o něj a vyrůstat tak spolu se svým stromem. Výsadba proběhne 22.4.2015 mezi 10.00 až 16.00 a bude zahájena malou slavností. Výsadba se uskuteční v rámci oslav Dne Země a 720. výročí založení města Šternberk. Výnos z akce nadace použije ve prospěch zdravotně a sociálně znevýhodněných dětí.
Zájemci o patronství se mohou přihlásit u předsedy správní rady Nadace pana Jaroslava Strejčka na tel. 602 715 210, na emailové adrese nadace@malynoe.cz nebo u vedoucího odboru životního prostředí města Šternberk pana Antonína Kostrůnka, tel. 585 086 572, email: kostrunek@sternberk.cz

Další informace naleznete též na

http://www.sternberk.eu/bleskovky-ze-sternberku/3817-stante-se-patronem-stromu-podporte-dobrou-vec.html