Výsadba v přípravě: Park Láska a Přátelství u kapličky na Nových Sadech, Olomouc – II. etapa, 2023

Je nám ctí nabídnout Vám spolupráci při výsadbě nového olomouckého parku – parku Lásky a Přátelství u kapličky. Projekt vytvoří ve městě další zelený prostor pro odpočinek a relaxaci, podpoří sociálně a zdravotně znevýhodněné děti a Vám poskytne příležitost zasadit si svůj strom ve veřejném prostoru a zároveň pomoci dobré věci. Na výsadbě parku spolupracují Město Olomouc a Nadace Malý Noe, která pomáhá dětem zejména v Olomouckém kraji. V rámci první etapy jsme v parku vysadili 30 listnatých stromů

Nabízíme občanům, firmám, školám, spolkům apod. možnost stát se patronem stromu v parku. Patron si svůj strom může sám zasadit – s rodinou, dětmi či s kolegy. Samozřejmě s asistencí odborníků. Potom může sledovat, jak postupně strom roste a vzniká vzrostlý park, který vtiskne této části města novou tvář. Nadace tímto způsobem na různých místech vysadila již 6 sadů s více než  380 stromy.

Vážená paní, vážený pane, pokud Vás tato myšlenka zaujala, pojďte do tohoto projektu s námi. Zájemce o patronát obdrží hezký pamětní list prokazující jeho patronství. Jméno patrona stromu bude umístěno na informační tabuli s mapkou u vchodu do parku. Patron stromu bude rovněž uveden na webových stránkách nadace i města a v případě zájmu bude propagován i v rámci akcí nadace.

II. část Parku Lásky a Přátelství u kapličky vysadíme dne 30.9.2023. Výsadba bude zahájena v 10.00 hodin malou slavností s kulturním programem. Budeme potěšeni, pokud se při sázení stromů potkáme i s Vámi. Podrobné informace Vám poskytne předseda správní rady Nadace Malý Noe pan Jaroslav Strejček na tel.č. 602 715 210, nebo strejcek.jaroslav@seznam.cz.

Plán výsadby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vybrat si můžete z těchto stromů:

Číslo / název dřeviny
31 – 34,44 Okrasná třešeň (růžovo fialové květy)
(Prunus subhirtella Fukubana)
35 – 37 Okrasná třešeň (růžovo bílé květy)
(Prunus subhirtella Autumnalis Rosea)
38,39,45,46 Okrasná třešeň (bílé květy)
(Prunus avium Plena)
40,47 Dub červený (Quercus rubra)
41. Buk lesní (Fagus sylvatica)
42. Javor klen (Acer pseudoplatanus)
43. Dub zimní (Quercus robur)