Lucinka a Dominik už mají doma svůj vlastní pedálový trenažér!

Malý Noe poskytl nadační příspěvek na zakoupení rehabilitačního pedálového trenažéru pro dvojčata Lucinku a Dominika z Olomouckého kraje. Oba se díky němu sami, bez asistence maminky, mohou učit pohybu nohou. Dvojčata se narodila s těžkým postižením – dětskou mozkovou obrnou, slepotou a kvadrospastickými končetinami (nohy i ruce mají nepohyblivé). Nechodí, samostatně se nenají, jsou inkontinentní a maminka se o ně celodenně stará. Bohužel sama.

Zástupce Nadace Malý Noe navštívil koncem loňského roku rodinu a pomohl se zprovozněním stroje, jehož vestavěný elektromotor otáčí pedály a učí děti pohybovat končetinami. Jeho výkon lze snižovat a motivovat tak nohy k zapojení vlastní síly do otáčení pedálů a posilovat. Při úspěšné rehabilitaci by se jednou mohli mladí pacienti postavit na nohy, což by i mamince velmi pomohlo.

Maminka se o své děti velmi výborně stará, krmí je, přebaluje a obléká, ale je na to sama. Nemůže chodit do práce, je závislá pouze na příspěvcích od státu výživném od otce dvojčat.

Nadace Malý Noe děti navštěvuje opakovaně, jsou i přes své postižení moc šikovné. Dominik komunikuje, za pomoci maminky jednodušší formou hovoří o svém dni ve škole, Lucinka bohužel pořád nemluví.