Před deseti lety vysadila naše nadace společně s obcí Velký Týnec na kopci Hradisko HÁJ MALÉHO NOE. Ten tvoří 101 listnatých stromů ???? v 15 odrůdách rozmístěných kolem Mohyly –Památníku svobody.
V sobotu 19. 9. 2020 se zde konala vzpomínka na slavnostní odhalení tohoto památníku prezidentem Tomášem Garrigue Masarykem. Masaryk tehdy mimo jiné řekl: „Doufám, že všichni, kdož památník uzří, vzpomenou na to, že jen svorností – tou Svatoplukovou svorností – ne rozštěpeností, můžeme všeho dosáhnout.“ Nejsou jeho slova aktuální i dnes?
Háj při této příležitosti ožil nejen samotnou slavnostní vzpomínkou, ale také soutěžemi dětí, které organizoval místní oddíl Junáka. Je nádherné pozorovat, jak stromy rostou, že slouží dětem a všem lidem k odpočinku, hrám. Těší nás to a hřeje u srdce.
Háj Malého Noe byl naším prvním sadem. Za uplynulých deset let jsme vysadili celkem 328 stromů v pěti sadech. Patroni jednotlivých stromů pomohli desítkám ohrožených dětí, naše planeta Země získala silnější plíce, občanům slouží krásné sady a aleje. Nyní chystáme výsadbu dalších 24 stromů ve Fotbalovém háji Malého Noe.
https://www.facebook.com/events/430721251203410
Podpořte společně s námi děti, které to potřebují a přírodu, kterou máme jen jednu a musíme o ni pečovat.
Vaše Nadace Malý Noe