Benefiční koncert s dražbou vynesl Nadaci Malý Noe přes 126.000 korun

Olomouc 11. listopadu – Otevřená srdce hudbě i potřebným. To je hlavní zpráva z oslavy druhých narozenin Nadace Malý Noe, které se konaly v pátek 6. listopadu v koncertním sále Reduta v Olomouci. Benefiční koncert Václava Hudečka a následná dražba obrazů dětí z olomouckého Dětského domova přinesly na projekty nadace neuvěřitelných 126.130 korun.
Houslový virtuos doprovázený smyčcovým tělesem Camerata Moravia přitáhl do Reduty 544 diváků. Vyprodaný sál aplaudoval obdivuhodnému výkonu ve stoje. „To jsem opravdu nečekal,“ řekl po koncertě dojatý mistr. On i všichni další hudebníci se vzdali honoráře.
V rámci oslavy převzali představitelé nadace šeky s peněžními částkami od nejvýznamnějších sponzorů. Firma EC interiéry věnovala na dobročinné účely 100.000 korun, společnost Honeywell 5000 amerických dolarů a fotbalová Sigma Olomouc 72.000 korun. „Děkujeme za tyto dary a jsme rádi, že se i v době finanční recese najdou v podnikatelském sektoru peníze na pomoc potřebným. Naše díky patří také všem drobným dárcům, kteří nadaci přispívají, a v neposlední řadě i všem, kteří si koupili vstupenky na benefiční koncert,“ uvedl zakladatel nadace Vojtěch Vlček.
Vstupenky vynesly 55.930 korun, dražba obrazů a novoročních pohlednic dětí z olomouckého Dětského domova 70.200 korun. Peníze z dražby se vrátí do domova prostřednictvím projektu Pokojíček, kterým se snaží nadace zlepšit kulturu života a bydlení v státních i nestátních sociálních zařízeních pro děti v Olomouckém kraji. Ostatní získané prostředky nadace použije na svoje projekty jak v ČR, tak v zahraničí.
Malý Noe podporuje mimo jiné vznik a vybudování prvních zařízení Klokánek v Olomouckém kraji, pomáhá projektu Czech Hospital s budováním a vybavením nemocnice v severním Pákistánu a připravuje stavbu školy v africkém státě Zimbabwe. Cílem nadace je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče svých biologických rodičů.